מידע כללי

לשכת שמאי המקרקעין מעניקה לחברי הלשכה ולנספחים מגוון רחב של שירותים בתחום המקצועי והאישי:

 

ימי עיון, מועדוני חברים, סיורים וכנסים

 

הלשכה מקיימת מערך מקיף של השתלמויות, חלקן הגדול בחינם, בנושאים מקצועיים אקטואליים. מועדוני החברים מתקיימים בתדירות של פעם בחודש בדרך כלל, במסגרתם מוצג נושא מקצועי ע"י מרצה אורח. ימי וערבי העיון מציגים נושאים בהרחבה, ע"י מספר מרצים ופאנל של שאלות הקהל. סיורי הלשכה בארץ ובחו"ל תורמים למשתתפים בהם את הפן המעמיק של היכרות השטח עם נשוא הסיור.

 

שירותים מקצועיים

המוסד ליישוב סכסוכים של לשכת שמאי המקרקעין מציע שירותי בוררות וגישור, ומנוי מומחים. ברשימת השמאים הבוררים/מגשרים כלולים שמאים בעלי ותק ונסיון מקצועי כשמאי מקרקעין, וייחודם בשילוב הרקע והניסיון המקצועי במספר דיסיפלינות נוספות - הנדסה, אדריכלות, תכנון ערים, כלכלה, משפטים וכד'.

 

סכסוכי מקרקעין מטופלים לפיכך בצורה מקצועית מעמיקה, תוך ראיה והבנה רחבים הנובעים מהעיסוק וההשכלה המולטידיסיפלינארית של שמאי המקרקעין הרשומים במוסד לישוב סכסוכים. המוסד ליישוב סכסוכים פועל בהתאם לתקנון ולכללים. השמאים עברו השתלמות והכשרה כבוררים ע"פ חוק הבוררות/ כמגשרים.

 

הנכם מוזמנים להשתמש בשרותי מוסד זה.

 

בין השירותים המקצועיים המוענקים לחברי הלשכה יעוץ של וועדת האתיקה, יעוץ משפטי בנושאים בעלי עניין לכלל, זכות שימוש בספרית הלשכה הכוללת ספרות מגוונת, וועדה מקצועית האחראית על גילויי הדעת והקווים המנחים ועוד.

שירות חדש הינו מידע על עסקאות מס שבח, לצורך קבלת השירות יש למלא פרטים בטופס נוהל מס שבח ולפנות למזכירות הלשכה.

 

הרחבת המקצוע

 

חברות בלשכה מקנה השתתפות ביוזמות של קידום המקצוע והרחבתו הנערכות ע"י הלשכה. חברי הלשכה מתמנים לקבלת קהל בנושאים שמאיים בשיתוף עם האגודה לתרבות הדיור, כמו גם סבב המינויים הרגיל המבוצע לפי פניה ללשכה.

 

שירותים אישיים

 

חברי הלשכה נהנים ממבצעים צרכניים שיוזמת הועדה לרווחת החבר. שירות נוסף המוענק בלעדית לחברי הלשכה הוא הזכות לשכור, במחיר סמלי, חדר ישיבות במשרדי הלשכה. כמו כן הלשכה מרכזת מאגרים למבקשים להתמחות בשמאות מקרקעין וכן למבקשים לעבוד כשמאי מקרקעין.